ΔΙΕΝΕΡΓΕΙΑ ΤΕΣΤ ΚΟΡΩΝΟΙΟΥ ΣΕ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΥΣ
![](https://www.evrotas.gov.gr/sites/default/files/styles/blog_704_328/public/koronoios-rapid-test-ilion_0.jpg?itok=GjSfoW-9)
Δυνατότητα διενέργειας δωρεάν ελέγχου covid-19 εξασφάλισε ο Δήμος Ευρώτα για τους εκπαιδευτικούς των σχολικών μονάδων, καθώς ξεκίνησε η δια ζώσης επαναλειτουργία και των γυμνασίων και λυκείων.Συγκεκριμένα η διαδικασία διεξαγωγής των rapid tests ξεκίνησε σήμερα και αναμένεται να ολοκληρωθεί αύριο.
Ο Δήμος Ευρώτα με κάθε πρόσφορο τρόπο προσπαθεί να συμβάλει στην παρακολούθηση της πορείας του κορωνοϊού στην περιοχή και την εκτίμηση της κατάστασης στο σχολικό περιβάλλον.
Ο ΔΗΜΑΡΧΟΣ ΕΥΡΩΤΑ
ΔΗΜΟΣ ΒΕΡΔΟΣ